Idrettsstipend – vinnere

Her er en oversikt over de som har fått tildelt idrettsstipend fra ordningen startet i 2006.


År Individuele utøvere/Lag Beløp Gren
2016 Jørgen Anmarkrud 20.000 Terrengsykling
2016 Jenny Baklid 20.000 Orientering, ski-o, langrenn
2016 Andreas S. Bjørnstad 20.000 Svømming
2016 Helene Marie Fossesholm 20.000 Langrenn og terrengsykling
2016 Andri Snær Gudmundsson 20.000 Motocross
2016 Tiril Liverud Knudsen 20.000 Langrenn
2016 Matias Kollerud 20.000 Judo
2016 Amalie Honerud Olsen 20.000 Langrenn
2016 Eirik Sæterøy 20.000 Freeski
2016 Solveig Hernandez Vråle 20.000 Friidrett
2015 Ilka Doval 20.000 Bordtennis
2015 Simen Nordahl Svendsen 20.000 Landeveissykling
2015 Berit Stunes Isene 20.000 Friidrett
2015 Maria Lie Ramella 20.000 Dans
2014 Elvebyen Sportsdansere 20.000 Sportsdans
2014 Ola Stunes Isene 20.000 Friidrett
2014 Erik Hægstad 20.000 Sykkel
2014 Petter Bergmann 20.000 Langrenn/Sykkel
2014 Kristine Stavås Skistad 20.000 Langrenn
2013 Konnerud IL Ski 15+ 25.000 Langrenn
2013 IF Hellas 15-16 25.000 Friidrett
2013 Audun Heimdal 20.000 Orientering
2013 Markus Leyobo 10.000 Slopestyle/Freeski
2013 Jonas Fjellstad 10.000 Slopestyle/Freeski
2013 Kasper Evanger Aakerhus 10.000 Slopestyle/Freeski
2012 Drammen Turnforening, junior elite 25.000 Turn
2012 Aurora Klingen Amundsen 25.000 Freestyle/kulekjøring
2012 Anders Øverby 25.000 Skiskyting
2012 Anna Marie Holmen Hansen 25.000 Turn
2011 Andreas F Gjesteby 20.000 Golf
2011 Stine Lise Grønvold Stenseth 20.000 Svømming
2011 Chrisander Skjønberg Holth 20.000 Langrenn
2011 Marcus Monsen 20.000 Alpint
2010 Konnerud IL Damefotball 25.000 Fotball
2010 IF sturla 25.000 Forskjellig idretter
2010 Sondre Turvoll Fossli 16.000 Langrenn
2010 Bersant Celina 16.000 Fotball
2010 Ellen Camilla Hansen 16.000 Svømming
2009 Åssiden IF Damefotball 15.000 Fotball
2009 Konnerud IL Orienteringsgruppe 15.000 Orientering
2009 IF Eiker Kvikk Skiskyting 15.000 Skiskyting
2009 Veronika Blom 10.000 Friidrett
2009 Ferdinand Kvan Edman 10.000 Friidrett
2009 Emilie Noel K Amundsen 10.000 Freestyle/kulekjøring
2009 Linn Ryen 10.000 Langrenn
2008 ingen utdeling, kultur og stipendordningen endres
2007 ingen utdeling
2006 Asker Turnforening, Asker 50.000 Turn
2006 Friskis & Svettis, Oslo 50.000 Mosjon
2006 Ski- og ballklubben Drafn 150.000 Fotball
2006 Gjerdrum IL, Skiskyting, Gjerdrum 50.000 Skiskyting
2006 Sandefjord Orienteringsklubb, Sandefjord 50.000 Orientering
2006 Bygdø Fekteklubb, Oslo 50.000 Fakting
2006 Lisa Aasander Varmbo, Hølen 80.000 Voltige – hest
2006 Audun Hultgreen Weltzin, Vøyenenga 60.000 Orientering
2006 Jonathan Nordbotten, Kolbotn 60.000 Slalåm
2005 Drammen Strong, Drammen 60.000 Ski/Fotball
2005 3B Basketm, Rykkin 70.000 Basket
2005 Rustad IL, Oslo 70.000 Fleridrettslag
2005 Christina Vukicevic, Bærums Verk 50.000 Friidrett
2005 Kristina Iren Vestveit, Tranby 50.000 Skyting
2005 Øystein Wallin, Ås 50.000 Brettcross
2005 Arild Askestad, Gan 50.000 Skiskyting

Les mer om nettbanken


Få svar på dine spørsmål

Slik virker nettbanken


Se video

Problemer med pålogging?


Se ofte stilte spørsmål